Збираючись на природу, в дорогу, або напередодні свята, у нас виникають думки: на святі/заході обов'язково буде смачна їжа та напої для всіх гостей, рідних та близьких людей, посуд мити ніхто не хоче, та й ноша надто важка зі звичайного кухонного посуду. І тут нам на допомогу як завжди приходить одноразовий посуд: одноразові пластикові склянки, тарілки, вилки, ложки, ножі, серветки, зубочистки та багато іншого. Для великої компанії ідеально купити набори одноразового посуду, які завжди є у продажу як у великих супермаркетах, там і в маленьких магазинчиках та ринках біля будинку.
На сьогоднішній день вибір одноразового пластикового посуду настільки великий, та й хімічна промисловість стрімко розвивається, що нам необхідно знати про пластиковий посуд набагато більше, і вміти його правильно вибирати. Адже правильний вибір та грамотне використання одноразового посуду не завдадуть шкоди здоров'ю, а проведене свято/захід надовго залишить у пам'яті приємні спогади.
Бажаємо звернути вашу увагу, що продукція “ПП Стеценко” виготовляється з високоякісної сировини та відповідає медичним вимогам безпеки здоров'я.
СНайперше, на що слід звернути увагу на маркування одноразового посуду, який ви збираєтеся використовувати для трапези - на упаковці повинен бути обов'язково знак "келих-вилка", який говорить про те, що даний одноразовий посуд може бути використаний для їжі. Якщо ж знаків перекреслено - не можна використовувати цей одноразовий посуд для зберігання їжі.
Обов'язковою є вказівка на упаковці одноразового посуду - назва матеріалу, його код, для чого він застосовується (гарячі, холодні продукти, використання в мікрохвильовій печі, для сипких продуктів, для дитячого харчування тощо)
Отже, існує міжнародне маркування виробів із пластику:
Це маркування виробники наносять на дно пластикового посуду: трикутник зі стрілок, цифри всередині, букви під трикутником. Трикутник зі стрілок означає, що одноразовий посуд можна повторно переробити. Цифри, які всередині трикутника – означають вид пластику. Літери, які під трикутником мають таку розшифровку:
1. PET, PETE або ПЕТ – поліетилентерефталат. Він виготовляється для застосування як тара для води, для соків та безалкогольних напоїв. Види продукції з таким маркуванням - пляшки для води, соків, напоїв, пива, молочних продуктів, одноразові тарілки, одноразові склянки та інше. Посуд з цим маркуванням можна використовувати з холодною їжею, а не можна з гарячою їжею і в мікрохвильовій печі!
Зверніть увагу, що термін придатності одноразового посуду з таким маркуванням – 1 рік.
2. HDPE або ПНД – поліетилен високої густини або поліетилен низького тиску. З цього виду поліетилену виробляють пластикові пакети, пластикові кружки, пакети для холодної рідини (молоко, вода), упаковку для засобів побутової хімії (засоби для чищення, шампуні, гелі і т.д.).
3. ПВХ або ПВХ – полівінілхлорид. Потрібно бути обережним із продукцією, яка маркована цими літерами, т.к. з полівінілхлориду виробляють меблі, вікна, шпалери, клейонки, тару для косметики та побутової хімії, пластикові труби, лінолеум, банки та інше. Здавалося б, у нашому побуті є безліч виробів цього виду пластику, але щоб залишатися здоровим, потрібно уникати нагрівання даної тари і попадання на неї прямих сонячних променів.
4. LDPE або ПВД – поліетилен низької щільності або поліетилен високого тиску. З цього виду пластику виробники виготовляють вироби для упаковки промислових та харчових товарів: пакети, пакети для сміття, плівки, Даний вид пластику при харчовому використанні визнаний безпечним. Визнаний безпечним при харчовому використанні. Однак, зверніть увагу - поліетилен при контакті з холодними продуктами безпечний + якщо є знак "кельник-вилка". До 100°С він залишається стійким. І заморожувати продукти також краще у спеціальній плівці, а не у поліетиленових пакетах.
5. PP або ПП – поліпропілен. За міжнародною шкалою його визнано безпечним для харчового використання. Одноразові склянки, посуд для гарячих страв, дитячі пляшечки, контейнери для посуду та багато іншого виготовляють саме з поліпропілену. Ця тара витримує кип'ятіння, їжу в такій тарі можна безпечно підігрівати в мікрохвильовій печі і використовувати з гарячими напоями. Але! ніколи не використовуйте цю тару з жирами та алкоголем!
6. PS чи ПС – полістирол. Його використовують тільки для холодних харчових продуктів та напоїв (риба, м'ясо, яйця, ін.), а при контакті з гарячими продуктами та напоями полістирол деформується та виділяються високотоксичні речовини! Отже, полістирол у жодному разі не можна використовувати для розігріву їжі в мікрохвильовій печі, для гарячих і алкогольних напоїв!
7. OTHER або ІНШЕ. Даний вид маркування означає, що в цю групу може входити полікарбонат та ін. Тара з таким маркуванням часто використовується в кафе та ресторанах. Згідно з дослідженнями, даний вид тари не є токсичним для навколишнього середовища. Але слід запам'ятати, що її не можна довго використовувати і краще не нагрівати в мікрохвильовій печі.
Також є вид посуду, як посуд з меламіну, який не має маркування. Її краще взагалі не використовувати для їжі та в побуті, оскільки вона заборонена у низці країн.
Грамотне використання одноразового посуду не завдасть шкоди здоров'ю і значно полегшить проведення свята/заходу, заощадить ваш час та кошти.
Продукція “ПП Стеценко” виготовляється з високоякісної сировини та відповідає медичним вимогам безпеки здоров'я.
Замовити та купити одноразовий посуд з “ПП Стеценко” легко та просто, достатньо заповнити форму замовлення і ми з Вами зв'яжемося!
Далі
Далі